זכויות עובדים ביום בחירות

מה אתם יודעים על יום הבחירות שלנו?

הבחירות הקרובות לכנסת ה-24 עתידות להיערך ב-23.03.2021, ועבור חלק מהמעסיקים, אשר פחות מודעים לזכויות העובדים ביום הבחירות, ריכזנו כאן מעט מידע שחיוני לדעת אותו. זאת, מאחר ובמקרים מסוימים, זכויות עובד המופרות ביום הבחירות עלולות להוות עילה להגשת תלונה כנגד המעסיק ביחידה לאכיפת חוקי העבודה ואף בבית הדין האזורי לעבודה.

יום הבחירות כיום שבתון

למרות שהחוק קובע שיום הבחירות הינו יום שבתון, הוא אינו מגדיר במדויק את שעותיו של שבתון זה, אולם, הנחיות מש' העבודה מגדירות את יום השבתון כמתחיל בשעה 07:00 ומסתיים בשעה 22:00, בהתאם לשעות ההצבעה המוגדרות בחוק.

 

מי זכאי לשבתון זה?

יום הבחירות נחשב ליום שבתון שבעבורו לא מנוכה יום חופש משכרם של העובדים. לשבתון זכאי כל עובד המועסק אצל המעסיק הספציפי לפחות במשך 14 הימים הרציפים שלפני יום הבחירות. החוק אינו מבדיל בין עובדים בעלי זכות בחירה לבין עובדים שאינם כאלה, ולכן, לכל עובד, גם לבני נוער או לעובדים זרים, נתונה הזכות לשבתון ביום הבחירות.

 

מי אינו זכאי לשבתון?

זכות השבתון בניגוד למה שנהוג לחשוב, איננה לכלל הציבור. היא אינה עומדת לרשותם של העובדים בשירותי התחבורה והעובדים בשירותים ציבוריים מסוימים הנחשבים לחיוניים, אולם, על המעסיק לאפשר להם לממש את זכותם להצביע, וזאת, במהלכו של יום עבודתם.

 

השכר ביום השבתון

סעיף 136 לחוק הבחירות לכנסת מציין כי כל עובד שנעדר מעבודתו ביום הבחירות לאחר שעבד לפחות 14 ימים אצל המעסיק לפני יום הבחירות והיה אמור לעבוד ביום זה – "ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילולא שבת".

עובד המועסק בחלק מימי השבוע אשר יום הבחירות חל ביום בו לא היה אמור לעבוד, לא נחשב כזכאי לתשלום בעבור יום השבתון.

עובד העובד ביום הבחירות עשוי להיות זכאי לקבלת שכר בגובה 200% עבור יום עבודתו, או, לחילופין, לשכר יום עבודה רגיל וזכאות ליום חופש בזמן אחר. הטבה זו נוגעת רק לחלק מהעובדים השכירים ובחלק מתחומי העיסוק, ולכן, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, על מנת למנוע הסתבכות מיותרת בתלונות ובתביעות.

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקד-אין
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
אי-מייל

יש לכם שאלה?

בואו נדבר!

למה לבחור בנו?

מאמרים נוספים שלנו